Bİze Ulaşın
  • Cumhuriyet Mahallesi Buruk Beldesi Sarıçam/Adana
  • Bizi Arayın
    0536 676 75 85
  • Çalışma Saatlerimiz
    Pazartesi - Cumartesi 08:00- 18:00

1 , EJDERMEYVESİ PİTAYA FİDAN DİKİMİ NE ZAMAN YAPILIR ?

Ejdermeyvesi Pitaya Ticari Düşünen Üreticiler İçin Aralık Ve Ocak 15 Tarihleri Arası Hariç Diğer Zamanlar Dikimi Yapılır .

Hobi Ama.lı Evde Balkonda Saksıda Yetiştirmek İsteyenler İçin 12 Dikim Yapılabilir Korunması Daha Kolay Olacağı İçin .

2, EJDERMEYVESİ PİTAYA DİKİMDEN SONRA NE ZAMAN MEYVE VERMEYE BAŞLAR ?

Ejdermeyvesi Pitaya Köklü Anaç Fidanların Dikiminden Sonra İlk Yaz Tadımlık 1 Dönümde 50 İle 150 Arası Meyve Verebilir 2, Yaz Ticari Bir Hasat Olur 3000 Bin İle 6000 Bin Arası Meyve Alınabilir 3, Yıl Ve Sonrası En Verimli Dönemleridir 7000 İle 14 Bin Arası Meyve Alınabilir .

3, EJDERMEYVESİ PİTAYA BOYU NE KADAR UZAR ?

Ejdermeyvesi Pitaya Gerekli Koşullar Sağlanırsa 5,6 Metre Üzeri Uzayabilir Fakat Ticari Dikimlerde İdeal Boy 1,5 Metre Yükseklik Ve O Noktadan 1 Metre Aşağı Boyunu Bükmesidir .

4, EJDERMEYVESİ PİTAYA GÖVDESİNDE HASTALIK OLDU NE YAPMALIYIM ?

Ejdermeyvesi Pitaya Diğer Bitkilerdeki Gibi Hastalıklar Elbetde Olacak Ama Korkmanıza Gerek Yok Gerekli Müdaheleler İle Sıkıntısız Olarak Gelişimine Devam Ederler Detaylı Bilgi İçin Ulaşınız : http://www.ejdermeyvesii.com/index.php?sayfa=iletisim

5, EJDERMEYVESİ PİTAYA FİDAN DİKİM ARALIĞI NASIL OLMALI

Ejdermeyvesi Pitaya Fidan Dikimi Arazinizin Konumuna Ve Etrafındaki Etkenlere Göre Değişir 1 Dönüm İçin Eğer Etrafı Başka Yüksek Seralarla Çevrili İse Veya Yüksek Ağaçlar Gibi Nesnelerle Çevrili İse 3* Aralıklarla 700 Civarı Fidan Dikimi Yapılır . Arazinin Etrafı Açık Ve Havadar İse sıralı Sistem Dikim Şekli Uygulanır Sıra Arası 3 Metre Sıra Üstü Fidan Arası 30 cm İle 50 cm Arası Değişmekte Fidan Olarak 1400 Adet İle 1700 Adet Arası Değişir Bunları Belirlemek İçin Bizden Fidan Almak İsteyen Yatırımcıların Anlaşma Yapıldıktan Sonra Arazilerine Keşfe Gdilimektedir .

6, EJDERMEYVESİ PİTAYA YURTDIŞINA İHRACAAT YAPILIR MI ?

Ejdermeyvesi Pitaya Ülkemizde Henüz Yeni Ve Bir Çok Yatırmcının İlgisini Çekmekte Elbette Herkesin Sorduğu Soru Pazar Sıkıntısı Varmıdır ? Meyveler Ülkemizde İç Piyasada Büyük İlgi Gördü Ve Pazar Sıkıntısı Yoktur İhracaat İçin Özellikle Ortadoğu Ve Avrupada Büyük Talep Var Fakat Üretimimiz Henüz Büyük İhracaatlar Karşılayacak Konumda Değil . Üretimin Artmasıyla İhracaat Pazarı Çok Büyüecektir Yani Kısaca Pazar Değil Üretim Sıkıntısı Var Sizde Bu Kazançlı Yatırımı Yapmak İsterseniz Bize Ulaşın http://www.ejdermeyvesii.com/index.php?sayfa=iletisim

7, EJDERMEYVESİ PİTAYA PAZARA SÜRÜLECEK MEYVE BOYUTU NEDİR ?

Ejdermeyvesi Pitaya Genel Ortalama Boyutu 350 Gr İle 500 Gr Arasıdır Buda Hem İç Piyasa Hem Dış Pazar İçin Talep Edilen Boyutdur.

Genel Ortalama 350 ile 500 Gr Olurken 200Gr Ve 1 Kg Verimlerde Olacaktır Fakat Genel Ortalamayı Etkilemez Ve Ayrıca Cinsine Göre de Değişkenlik Gösterir Nadir Türler 500 İle 750 Gr Ortalama Arası Verim Yapabilir .

8, EJDERMEYVESİ PİTAYA BİR FİDANDAN NE KADAR MEYVE VERİR ?

Ejdermeyvesi pitaya 1 Adet Fidandan 3 Yaşını Doldurduktan Sonra Cinsine Göre Değişmekle Beraber 25 İle 65 Adet Civarı Sezon İçinde Meyve Verebilmektedir .

9, EJDERMEYVESİ PİTAYA YILDA KAÇ KEZ MEYVE VERİR ?

Ejdermeyvesi Pitaya Verim Süreci Nisan Sonu Mayıs Gibi Tomurcuklanma Başlar Ve Cinsine Göre Değişkenlik Göstererek Aralık Ve Ocak Sonuna Kadar Verim Devam Eder . Verimi Kısaca Özetlersek Yediveren Gibi Tomurcuk, Çiçek Ve Meyve Aynı Anda Sürekli Devam Eder .

10, EJDERMEYVESİ PİTAYA KARŞILAŞILAN HASTALIKLARI NELERDİR ?

Ejdermeyvesi Pitaya da Tüm Diğer Bitklilier Gibi Belirli Hastalıklar İle Mücadele Eder Mesela Unlu Bit , Mantar Hastalığı Gibi Bezneri Hastalıklar Olabilir Ama Uzman Kişilere Danışıp Zamanında Müdahele İle Rahatça Atlatabileceğiniz Hastalıklardır .

Destek İçin Ulaşabilirsiniz : http://www.ejdermeyvesii.com/index.php?sayfa=iletisim

11 , EJDERMEYVESİ PİTAYA YETİŞTİRMEK ZORMUDUR ?

Ejdermeyevsi Pitaya Yetiştirmek Aslında Zamanlı Ve Gerekli Yapılan İşlemlerden Sonra Çok Zor Değildir Örnek Olarak Bir Muz Veya Salatalık Domates Serası Gibi Yorucu Ve Zor Değildir.

12, EJDERMEYVESİ PİTAYA NERELERDE YETİŞİR ?

Ejdermeyvesi Pitaya Bildiğiniz Üzere Tropikal Bir Meyvedir Ve Tropikal İklimlere Uygun Yerlerde Yetişir Akdeniz Ve Ege İklimine Yakın Yerlerde Yetişmekte 400 Rakımlara Kadar Çıkabilmektedir .

13, EJDERMEYVESİ PİTAYA NASIL ÇOĞALTILIR ?

Ejdermeyvesi Pitaya Tohum Olarak Çoğalabilir Fakat Meyveyi Geç Vermektedir Tohumdan . Çelikleme Yöntemiyle Çoğaltılan Fidan Daha Önce Meyve Vermiş Olgun Dallardan Çoğaltılırsa Daha Erken Meyve Verir .

14, EJDERMEYVESİ PİTAYA BAKIMI HAKKINDA 

Ejdermeyvesi Pitaya Bakımı Sulama , Gübreleme , Bazı Gerekli Geliştirici Takviyeler Ve Budama Gibi Şeylerdir . 

Daha Fazla Detay İçin Ualaşbilirsiniz : http://www.ejdermeyvesii.com/index.php?sayfa=iletisim

15, EJDERMEYVESİ PİTAYA KÖKLENDİRME NASIL YAPILIR ?

Ejdermeyvesi Pitaya Köklendirmesi Çeşitli Solüsyonlar İle Yapılır Ve Köklendirici Perlit Gübre Toprak Karışımı Gibi Şeyler İle .

16, EJDERMEYVESİ PİTAYA TOPRAK YAPISI NASIL OLMALI ?

Ejdermeyvesi Pitaya Çok Özel Bir Toprak Yapısı İstememkle Beraber Ph Ve Değişik Elementler Eksik Olursa Btikide Eksiklikler Olur Magnezyum , Potasyum Vs Gibi Bunları Gerekli Müdahale İle Giderebilirsiniz .